niedziela, 1 października 2017

Wielka Wymiana Książkowa - Przeczytaj i podaj dalej vol. 4

Muszę przyznać, że w ostatnim czasie moje statystyki czytelnicze mocno spadły. Ale tak to jest, gdy doba jest za krótka, a lista spraw do załatwienia nie ma ochoty się zmniejszyć. Dlatego też miałam nie brać udziału w tej edycji Wielkiej Wymiany Książkowej. Jednak przy ostatnich porządkach okazało się, że ilość książek, które już przeczytałam i nie mam potrzeby trzymać na półce, jest całkiem niezła. Także melduję się i ja ze swoim zbiorem. Wymieńmy się!


To już czwarta edycja akcji organizowanej przez Magdę Erbel z bloga Save The Magic Moments. Obecna edycja cieszy się jeszcze większą popularnością. Zgłosiło się ponad stu blogerów i blogerek, a przecież nie jest to akcja tylko dla nich. Może w niej wziąć udział każdy! Przy obecnej edycji "Przeczytaj i podaj dalej" Magdzie partneruje Dagmara Sobczak, którą znasz już zapewne z bloga Socjopatka.pl. Daga była już współprowadzącą akcji podczas drugiej edycji, więc można wnioskować, że współpraca między dziewczynami była wzorowa. A trzeba przyznać, że dopięły wszystko na ostatni guzik.

Pod tym linkiem - KLIK - zajdziesz listę blogerów, którzy biorą udział w akcji. 

Na czym polega akcja? Na wymianie książek z innymi książkoholikami. Możesz być blogerem, vlogerem, ale także po prostu czytelnikiem moich wypocin - ogólne zasady są proste:

- Akcja trwa od 1 do 10 października 2017 r.
- Książkami się wymieniamy, nie sprzedajemy.
- Jeśli wysyłamy książki pocztą, róbmy to listem poleconym. Koszt wysyłki ograniczysz, korzystając np. z "Paczka w ruchu" czy polecony "Inpost ecommerce". Pamiętaj tylko, aby dogadać się z osobą, z którą się wymieniasz ;)

A teraz do meritum. Poniżej znajdziesz książki, które chcę wymienić. Jeżeli zainteresowała Cię któraś z pozycji, daj znać w komentarzu, że chcesz się wymienić na coś ze swojej listy książek. Ja odpowiem jak najszybciej będę mogła, czy chcę się wymienić. Jeśli się dogadamy, wymienimy się adresami i wyślemy sobie nawzajem paczki.1. "Polska.Magiczne Podlasie Poland. Magic Podlasie" - Paweł Fabijański. Album jest zaproszeniem do odwiedzenia Podlasia, krainy pięknej i ciekawej pod względem przyrodniczym i kulturowym. Wielki urok i specyficzny charakter nadają Podlasiu małe miasteczka, urokliwe wsie oraz niezwykle życzliwy jego mieszkańcy. Książka polsko-angielska. Stan: idealny.

2. "Wampiry - same o sobie" - Michelle Belanger. Autorka nakłoniła ponad dwadzieścia osób zajmujących się wampiryzmem, aby na potrzeby tej antologii przełamały zmowę milczenia. Zawarte tu szczere, niekiedy prowokacyjne, niekiedy zaskakująco bezpretensjonalne, relacje z pierwszej ręki zostały napisane zarówno przez wampiry psychiczne, które posilają się energią, jak i wampiry sangwiniczne – osoby spożywające krew.  Stan: bardzo dobry.

3. "Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce" - Katarzyna Kędzierska. Kasię zapewne znasz już z bloga Simplicite.pl. Uczy jak pozbyć się nadmiaru rzeczy ze swojego otoczenia, ale także jak zmienić myślenie o potrzebie posiadania. Jednocześnie nie narzuca swojego zdania i dopuszcza np. kolekcjonerstwo. Bardzo ciekawa lektura, jeśli czujesz, że przytłacza Cię ilość rzeczy, które posiadasz. Stan: idealny. WYMIENIONE Z: Justyna Szafran


4. "Wstręt do tulipanów" - Richard Lourie. Poruszająca historia wojenna. Wojna i jej codzienności widziana oczami małego chłopca. Z drugiej strony relacje rodzinne, walka o miłość rodziców i decyzje, które mogą zaważyć na życiu innych. Stan: idealny. WYMIENIONE Z: KaSta

5. "Najgorszy człowiek na świecie" - Małgorzata Halber. Debiut literacki dziennikarki. Trudna lektura o nałogu, który ściąga na dno i z którego bohaterka decyduje się wyrwać. Historia walki o samą siebie. Stan: bardzo dobry. WYMIENIONE Z: Agnieszka Drygiel

6. "Moje serce i inne czarne dziury" - Jasmine Warga. Dwoje nieznajomych umawia się w internecie na wspólne samobójstwo. Młodzi ludzie, przed którymi całe życie, postanawiają, że czas je zakończyć zanim się rozwinie. Wydaje Ci się, że znasz zakończenie. A tu nagle bum, zwrot akcji. Czyta się ekspresowo, bardzo wciąga i zaskakuje. Stan: idealny.  WYMIENIONE Z: Z naciskiem na szczęście7. "Kto pyta, nie błądzi. Rozmowy wielkich i niewielkich" - Beata Tadla. W tej książce to dzieci zadały pytania dorosłym – znanym i nawykłym do udzielania odpowiedzi. Mali ludzie zaskoczyli rozmówców swoją wiedzą i dojrzałością. Beata Tadla wraz z grupa 9-latków odwiedziła między innymi m.in. z Annę Dymną, Irenę Santor, Małgorzatę Niezabitowską, Lecha Wałęsę i Mirosława Hermaszewskiego. Moją recenzję książki możesz przeczytać tutaj: KLIK. Stan: bardzo dobry.

8. "Milczenie owiec" - Thomas Harris. Klasyka kryminału. Któż nie zna Hannibala Lectera? W tej części Clarice Starling, młoda adeptka Akademii FBI w Quantico, ma wyciągnąć z Lectera informacje, które pozwolą złapać groźnego przestępcę - Buffalo Billa. Uwielbiam film, ale książka też wywołała u mnie gęsią skórkę.  Stan: dobry/bardzo dobry.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz