piątek, 22 września 2017

Co zrobić, gdy mieszkanie okazuje się za małe na urządzenie kinderparty

Prędzej czy później przychodzi czas, gdy Twoje dziecko zamarzy o urodzinowym przyjęciu w gronie najbliższych kolegów czy koleżanek, chociażby z przedszkola. Będzie zapraszane na takie imprezy i samo będzie chciało dzielić ten wyjątkowy dzień z rówieśnikami. Szczerze przyznam, że nie wyobrażam sobie gromady dzieci w naszym niezbyt dużym mieszkanku. Wprawdzie moje dziewczyny obchodzą urodziny zimą, ale zrobiłam już wstępne rozeznanie, gdzie można zorganizować kinderparty dla przedszkolaków. Jestem pewna, że przyda się również i Tobie.

Sala zabawTo zdecydowanie najpopularniejsze miejsce na organizowanie urodzin poza domem. My jesteśmy na świeżo po imprezie urodzinowej w jednej z sieciowych sal zabaw, ponieważ dziewczyny dostały zaproszenie od kolegi z przedszkola. Dzieciaki w wieku od trzech do sześciu lat, z przewagą tych starszych. Sztuk około 12. Sala zabaw najczęściej ma do wyboru kilka wariantów przyjęcia urodzinowego. Można wybrać pakiet z własnym jedzeniem i napojami lub oddać całość organizacji w ręce pracowników sali. Zazwyczaj podczas przyjęcia urodzinowego można liczyć na malowanie twarzy czy różne animacje. Nasze dzieciaki wczoraj mogły iść totalnie na żywioł i muszę przyznać, że po niemal całym dniu w przedszkolu było to doskonałe rozwiązanie, żeby dać im się po prostu wyszaleć. Dwie godziny zleciały im błyskawicznie, żadne nie chciało wracać do domu. A i nam rodzicom ten czas upłynął na miłych rozmowach przy kawie i słodkim poczęstunku.

Klubokawiarnia rodzinnaW większych miastach jak grzyby po deszczu od kilku lat powstają rodzinne klubokawiarnie. To miejsca, które chętnie goszczą rodziców z dziećmi. Na dorosłych czeka pyszna kawa i dobre ciasto, a na dzieciaki przeróżne zajęcia lub po prostu bawialnia, gdzie mogą spożytkować swoją energię. Takie klubokawiarnie to doskonała alternatywna dla niewielkich mieszkań. Atmosfera jest domowa, ale przestrzeń pozwala na zorganizowanie np. przyjęcia tematycznego. W takich lokalach pracują doświadczeni animatorzy, którzy wiedzą jak zapanować nad energiczną grupą małych ludzi. Najczęściej rodzice mogą w tym czasie spokojnie napić się kawy lub skupić się na robieniu zdjęć do rodzinnego albumu.

TrampolinyW większych miastach coraz większą popularność zyskują trampoliny. To świetna propozycja dla starszych przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym, które mają mnóstwo energii, lubią sport, a jednocześnie mają już całkiem niezłą koordynację ruchową. Sprawdziłam jak wygląda organizacja przyjęcia urodzinowego w jednym z punktów w Łodzi i myślę, że w innych miastach wygląda to bardzo podobnie. W ramach takiej imprezy jej uczestnicy mają zapewnioną profesjonalną opiekę trenerską i organizację gier oraz zabaw. Nie zabraknie również miejsca, w którym gości mogą odpocząć, zjeść i napić się. Nie ma problemu również z zamówieniem poczęstunku. 

LotniskoDla fanów lotnictwa Port Lotniczy w Łodzi przygotował możliwość świętowania urodzin w specjalnie przygotowanej sali z widokiem na pas startowy. Myślę, że nie jest to jedyne lotnisko w Polsce, które ma w swojej ofercie również organizację urodzin. Co przygotowano dla jubilata i jego gości? Czapki małych pilotów i stewardes, tort w kształcie samolotu oraz możliwość skorzystania z symulatora lotu lub przejażdżka po terenie lotniska i zwiedzanie Lotniskowej Straży Pożarnej. Jeśli chodzi o urodzinowe menu, to możemy zorganizować je samodzielnie lub zdecydować się na wykupienie pakietu z cateringiem. 

Warsztaty LegoPodobno z Lego się nie wyrasta, zmieniają się tylko zestawy, po które sięgamy. Powiem Ci, że czasami chętniej siadam z Harpiami do budowania z klocków niż one same. Pod tym względem posiadanie dzieci to naprawdę duży plus :P Zorganizowanie przyjęcia urodzinowego w miejscu, w którym klockami się żyje, to strzał w "10". Wyszkoleni animatorzy zorganizują gry i zabawy z wykorzystaniem klocków i z pewnością maksymalnie uruchomią wyobraźnię małych budowniczych. W niektórych miejscach można zamówić przyjęcie z wykorzystaniem konkretnego motywu, np. Angry Birds czy Star Wars.

A Ty gdzie zorganizujesz najbliższe urodziny swojej pociechy? Podrzuć w komentarzach swoje pomysły na organizację przyjęcia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz