poniedziałek, 28 sierpnia 2017

Szefowa Recenzuje: Znam sposób na zaczarowanie dzieci

Sierpień okazał się bardzo rodzinnym miesiącem. W końcu mieliśmy okazję spotkać się także z tymi, którzy na co dzień mieszkają daleko od nas. Przyjazd siostry PT z rodzinką był u nas oczekiwany szczególnie, bo mamy dzieciaki w niemal identycznym wieku. To też zawsze okazja do wzajemnego obdarowania dzieciaków drobnymi upominkami. Trzeba przyznać, że jeden wyjątkowo zaczarował całą czwórkę. 

Pracownia kryształków z serii Science4you od firmy Trefl okazała się strzałem w 10, mimo iż teoretycznie przeznaczona jest dla dzieciaków powyżej 8. roku życia. Jest to oczywiście zrozumiałe, ponieważ założenie jest takie, że dziecko samo wykona kolejne etapy eksperymentów według instrukcji. 
W naszym przypadku głównymi wykonawcami zostałyśmy ja i Marta - moja szwagierka. Dzieciaki natomiast bardzo mocno nam kibicowały i wykonywały po kolei wskazane przez nas czynności. Muszę przyznać, że i my doskonale się przy tym bawiłyśmy, a przy okazji odświeżyłyśmy sobie nieco wiedzę chemiczną. 

Zawartość Pracowni kryształków pozwala na wykonanie 5 eksperymentów:
  1. Kryształ ałunu potasu
  2. Jak wyhodować bardzo duży kryształ
  3. Kryształowa gwiazdka
  4. Kryształowe jajko
  5. Naszyjnik
My wykonałyśmy eksperyment numer jeden, czyli stworzyłyśmy roztwór, z którego później "wyhodowały się" kryształki. Dzieciaki były jedynie nieco rozczarowane tym, że na ostateczną formę trzeba poczekać kilka dni. Jak to przedszkolaki, wszystko chciałyby od razu. Pracownia kryształków okazała się doskonałym treningiem cierpliwości. Gdyby tylko natura im pozwoliła, to stałyby jak zaczarowane nad słoikiem. Muszę przyznać, że seria Science4you wyróżnia się na tle innych zestawów z eksperymentami i doświadczeniami. Przemawia do mnie zarówno sam design pudełka, jak i jego zawartość. Warta uwagi jest książeczka, którą znajdziesz w pudełku. To nie tylko instrukcja wykonania poszczególnych eksperymentów, ale także całkiem duża porcja wiedzy, m.in. na temat stanów skupienia oraz czym są kryształy. Nie brakuje w niej również ciekawostek. Moje córki były zdziwione i zachwycone jednocześnie, gdy dowiedziały się, że sól i cukier to również kryształy. 

Polecam każdemu dla własnego dziecka, jak i na prezent. Młodsze dzieci z pewnością chętnie wykonają doświadczenia z pomocą rodziców, a starsze mogą zostać młodym chemikiem już niemal zupełnie samodzielnie. 

Produkty z serii Science4you możesz kupić m.in. w sklepie internetowym firmy Trefl: KLIK. Polecam Ci również obejrzenie filmów, dzięki którym zapoznasz się z poszczególnymi zestawami: KLIK.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz