czwartek, 31 sierpnia 2017

Akcja "Odkrywamy Blogosferę": Moje TOP 3

Niektórzy blogerzy mówią wprost, że nie mają czasu na czytanie cudzych blogów. Fakt, to kolejna sprawa, na którą trzeba znaleźć czas. Praca, rodzina, sport, hobby, relaks i jeszcze czytanie blogów? A ja czasami lubię zamiast książki odpalić czyjegoś bloga i zobaczyć co ciekawego ma do napisania. Dlatego tak chętnie biorę udział w akcji "Odkrywamy Blogosferę".

Na taką formę świętowania Dnia Blogów wpadły Nikolina - fitkola.blogspot.com i Milena - www.najlepszapora.pl. Dziewczyny wiedzą ile pracy wymaga blogowanie, ile czasu trzeba poświęcić na tworzenie interesujących treści i jak ciężko jest wybić się w gąszczu tysięcy blogów. Dlatego ideą akcji "Odkrywamy Blogosferę" jest pokazanie Wam nie super popularnych blogów, ale potencjalnie nowych, ale fantastycznych miejsc w sieci, które warto odwiedzić. 

Zastanawiałam się, czy w wyborze blogów kierować się jakimś kluczem. Chciałabym Ci pokazać blogerów parentingowych? A może zechcesz zapoznać się z dawką wiedzy, którą serwują blogerzy związani z copywritingiem i samorozwojem? A potem pomyślałam, że tematyka może być różnorodna, ale fajnie by było, gdyby byli to blogerzy... z Łodzi. 

Kto na pierwszy ogień? Zapalona cyklistka i człowiek-orkiestra, czyli Prawa Ręka Szefa. Monika porusza na swoim blogu tematy, które będą mega przydatne każdej osobie zajmującej stanowisko asystenckie. Ale nie tylko! Prawa Ręka Szefa to blog, który powinien poznać każdy, kto chce wiedzieć jak organizować się w pracy. Monika podsuwa gotowe pomysły na wiele nurtujących pytań, ale znajdziesz u niej także rozwiązania nieszablonowe. Ostatnio zachwyciła mnie jej analiza Dlaczego Daenerys jest dobrą szefową. Jako fanka Gry o Tron nie mogłam przejść obok tego tekstu obojętnie. Polecam gorąco!


Autorka bloga numer 2 nie mieszka wprawdzie w Łodzi, ale w moim rodzinnym Piotrkowie Trybunalskim. Wpadłam kiedyś przypadkiem na jej fanpage i okazało się, że jest żoną mojego znajomego z czasów szkolnych. Baa... okazuje się, że Mariusz ma duży udział w tworzeniu bloga Chichotka.pl. Muszę Ci powiedzieć, że jestem tym miejscem totalnie zauroczona. Jest tam bardzo pięknie, ale też przytulnie. Dzięki Chichotce poznacie m.in. polskich twórców handmade. Jestem pod wrażeniem ile talentu zebrano w tym miejscu. Chichotka to także zdrowie, moda i uroda, czyli dla każdego coś miłego.


Trzecim blogiem, który chcę Ci pokazać jest refreszing.pl, prowadzony przez Paulę. W duecie z mężem pokazują jak nietuzinkowo umeblować mieszkanie, przerobić stare meble na prawdziwe dzieła sztuki, a czasami stworzyć coś pięknego ze śmietnikowego strupa. Już jakiś czas temu poznałam możliwości Pauli dzięki jej grupie na FB - babski refreszing, jednak na bloga dotarłam dopiero teraz i przepadłam. Uwielbiam energię tego miejsca. Jestem fanką wszelkiego DIY, od Pauli i Mariusza czerpię nie tylko wiedzę techniczną, ale także moc inspiracji. Przyznam szczerze, że refreszing.pl to miejsce, które w sieci już dość łatwo znaleźć. Paula i Mariusz biorą udział w różnych akcjach, nie tylko wirtualnie i zdobywają popularność z szybkością komety. Myślę jednak, że stać ich jeszcze na dużo, dużo więcej. 

I jak? Wpadł Ci któryś z blogów oko? Mam nadzieję, że je odwiedzisz i przekonasz się, że warto zostać tam na dłużej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz