czwartek, 4 maja 2017

Z wizytą w Mikrokosmosie

Podczas gdy wszyscy dookoła szykowali się na długi majowy weekend, my kombinowaliśmy jak spędzić jedyny wspólny wolny dzień. Tak się niestety złożyło, że tylko 1 maja oboje nie musieliśmy iść do pracy i stwierdziliśmy, że żal byłoby ten dzień przesiedzieć w domu. Spośród kilku propozycji Harpie zadecydowały, że jedziemy na wycieczkę do Mikrokosmosu.

Ujazd - niewielka miejscowość położona niedaleko Tomaszowa Mazowieckiego. To zaledwie 40 kilometrów od Łodzi, chociaż jakość trasy pozostawia wiele do życzenia, więc trzeba wziąć poprawkę na nieco wolniejszą jazdę. Nie ma jednak tego złego, po drodze dziewczyny miały okazję zobaczyć krowy, konie czy bociany. Park Edukacyjno-Rozrywkowy "Mikrokosmos" położony jest w zasadzie na obrzeżach Ujazdu, na ulicy (nomen omen) Pasikonika. 

Na wejściu przywitała nas sympatyczna pani, która stwierdziła, że Matylda nie wygląda na trzy lata. Dzięki dzięki temu mogliśmy wykupić tzw. "Mały bilet rodzinny" i zapłaciliśmy tylko za siebie oraz Hanię. Polecam Ci skorzystanie z biletów rodzinnych, które cenowo wypadają korzystniej niż kupowanie osobnych wejściówek. Zostanie jeszcze na lody ;) Ważna informacja: możesz zapłacić zbliżeniowo kartami VISA, VPAY, MasterCard i Maestro. 

Co znajdziecie w Mikrokosmosie? Jego główną atrakcję stanowią rzeźby 25 owadów w ogromnym powiększeniu. Ogromne wrażenie, chociaż zdecydowanie bardziej na nas niż Harpiach, zrobiły również rzeźby wirusów i bakterii w wielomilionowych powiększeniu. I tak tak na przykład groźny wirus HIV w formie rzeźby wydaje się naprawdę piękny. Oczywiście przy każdej rzeźbie znajduje się tabliczka z najważniejszymi informacjami oraz ciekawostkami. W tym sezonie nowością są również rzeźby grzybów. Matylda zachwyciła się wielgaśnym muchomorem. Tego wszystkiego pilnują przecudne figury elfików, które oczarowały HaNutkę - fankę wróżek. 

Mikrokosmos urzeka także bogactwem roślinności. Momentami można poczuć się niczym w zaczarowanym lesie. Pełno tam drzew różnych odmian - owocowych i iglastych, ale także krzewów i kwiatów. Wiosną jest tam przepięknie, bo kwitną m.in. tulipany i szafirki. Nie brakuje także ptaków, na dziewczynkach największe wrażenie zrobił czarny łabędź. Pozostałe, mieszkające w wolierach, oglądałam już sama, ponieważ Harpie popędziły na plac zabaw. Nie mogliśmy ich z niego wyciągnąć. Ale nic dziwnego. Znajdziesz na nim zabawki dostosowane do młodszych i starszych - bujawki, ślizgawki, piaskownice, ścianki wspinaczkowe, ogromne szachy. A jeśli zaburczy Wam w brzuchach przy placu zabaw znajduje się kawiarnia i sklep ze słodkościami. Możesz również skorzystać z oferty sklepiku z pamiątkami. 

Park Edukacyjno-Rozrywkowy "Mikrokosmos" nie jest nowością na mapie turystycznej, ale widać, że cały czas się rozwija. Jeśli lubisz rozrywkę, która niesie ze sobą coś więcej, to "Mikrokosmos" musi się znaleźć na Twojej liście miejsc do odwiedzenia. 

A teraz czas na dokumentację fotograficzną!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz