piątek, 28 kwietnia 2017

Zrób to sama: Świece decoupage bez użycia kleju

Uwielbiam cięte kwiaty oraz świece i wiem, że nie jestem w tej kwestii wyjątkiem. Można z nich bowiem wyczarować efektowny wystrój w domu. Kilka lat temu odkryłam, że można na gotową świecę nanieść wzór jaki tylko się chce i wcale nie potrzeba do tego specjalnego kleju. Jeśli chcesz dopasować świece do wystroju wnętrza lub okazji, ten tekst jest właśnie dla Ciebie. 

W sklepach można znaleźć świece niemal w każdym kolorze i rozmiarze. A jednak satysfakcja ze zrobienia czegoś samodzielnie jest bezcenna. Tym bardziej, że niektóre dekoracje wnętrz można zrobić nie tylko tanio, ale i całkiem szybko. Przy wykonaniu personalizowanych świec będziesz potrzebowała dosłownie kilka rzeczy. 

Co będzie Ci potrzebne: 
 1. Świeca (im jaśniejsza, tym lepiej będzie widać wzór)
 2. Serwetka z wybranym wzorem
 3. Papier śniadaniowy 
 4. Taśma klejąca
 5. Suszarka
 6. Opcjonalnie łyżeczka lub linijka
Krok po kroku: 
 1. Jak najdokładniej wytnij z serwetki wzór, który chcesz nanieść na świecę. 
 2. Oddziel wierzchnią warstwę od dwóch pozostałych.
 3. Przyłóż wzór, a następnie obwiń świecę kawałkiem papieru śniadaniowego. 
 4. Przyklej końce papieru do siebie lub świecy. Nie będziesz musiała pilnować, że papier Ci spadnie.
 5. Niezbyt gorącym strumieniem powietrza nagrzej miejsce, w którym przyłożyłaś wzór. Serwetka zacznie się powoli wtapiać w wosk. 
 6. Możesz użyć łyżeczki lub linijki do wygładzania nagrzewanej powierzchni. Ja zazwyczaj robię to palcami.
Zastanawiasz się jak sprawdzić czy serwetka wtopiła się całkowicie? Odklej papier śniadaniowy i przesuń palcami po świecy. Jeśli nie czujesz w dotyku różnicy w miejscach, w których znajduje się wzór, to znaczy, że wszystko wtopiło się idealnie. Tak wykonana świeca nie potrzebuje już wykończenia w postaci lakierowania. W ten sposób możesz ozdobić świecę na każdą okazję - Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc czy Walentynki. To również świetny pomysł jeśli, tak jak ja, lubisz wręczać własnoręcznie wykonane prezenty. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz