sobota, 22 kwietnia 2017

Wielka Wymiana Książkowa - Przeczytaj i podaj dalej vol. 3

Gdy zaczynałam pisać ten tekst, Pan Mąż leżał obok i czytał książkę. Nie słychać było jednak szelestu kartek, bo od dłuższego czasu jednym z członków naszej rodziny jest czytnik Kindle. Mimo to nie umiemy się rozstać z tradycyjnie wydawanymi książkami, dlatego nie mogę się oprzeć i biorę udział w kolejnej edycji Wielkiej Wymiany Książkowej "Przeczytaj i podaj dalej".

To już trzecia edycja akcji organizowanej przez Magdę Erbel z bloga Save The Magic Moments. W tym książkowym szaleństwie Magda jest jedyną ostoją, bowiem z każdą edycją zmienia się nie tylko liczba biorących udział, ale także współprowadząca. Tym razem będzie nią Ewelina Mierzwińska - http://ewelinamierzwinska.pl. Ewelina wierzy, że zmiany w życiu są dobre i uczy tej filozofii inne kobiety. Ona wie, że w "babach" tkwi wielka siła i potencjał, dlatego wspiera je nie tylko w życiu osobistym, ale i zawodowym. Zwróciłaś uwagę na genialną grafikę rozpoczynającą wpis? To dzieło Kasi z http://yummymummyideas.pl

Na czym polega akcja? Na wymianie książek z innymi książkoholikami. Możesz być blogerem, vlogerem, ale także po prostu czytelnikiem moich wypocin - ogólne zasady są proste:

- Akcja trwa od 22 kwietnia do 1 maja.
- Książkami się wymieniamy, nie sprzedajemy.
- Książki wysyłamy listem poleconym.

Jeżeli zainteresowała Cię któraś z moich pozycji, daj znać w komentarzu, że chcesz się wymienić na coś ze swojej listy książek. Ja odpowiem jak najszybciej będę mogła, czy chcę się wymienić. Jeśli się dogadamy, wymienimy się adresami i wyślemy sobie nawzajem paczki.


1. Co warto wiedzieć o przyrodzie - Izabela Michta - najlepsza książka dla dzieci, które chcą się dowiedzieć, skąd się bierze deszcz, dlaczego pada śnieg, co to jest zorza polarna, czym się różni las iglasty od liściastego. Świetne edukacyjne rymowanki. Do tego poza grafiką, zdjęcia zjawisk pogodowych. Stan: idealny.

2. Alicja w Krainie Czarów i inne bajki - Biblioteczka maluszka. Dobranocki Wydawnictwo Elżbieta Jarmołkiewicz - Stan: dobry/bardzo dobry.

3. Kubuś ma siostrzyczkę - Monica RinaldiniVilma Costetti - Pierwsza książka na polskim rynku inspirowana ideą Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga. Książka przeznaczona jest dla rodziców, którzy chcieliby się dowiedzieć jak wspierać dziecko w trudnych sytuacjach, na przykład kiedy w rodzinie pojawia się rodzeństwo. Stan: idealny.


4. Zrozumieć bez słów - Nancy Rossiter - Wzruszająca opowieść o niełatwym macierzyństwie i o pewnym niezwykłym chłopcu. O autystycznym chłopcu, który otwiera się na świat dzięki psom oraz nowej miłości jego mamy. Stan: idealny. - WYMIENIONA z Zaksiążkowaną 

5. Szczęście w cichą noc - Anna Ficner-Ogonowska - nie ma nic piękniejszego niż cała rodzina w Boże Narodzenie zjednoczona przy wspólnym stole. To opowieść właśnie o takich chwilach. Stan: idealny. - WYMIENIONA z Magdą z Save The Magic Moments
 

6. Ojciec chrzestny z Sherwood - Angus Donald - powieść historyczna, która ukazuje mroczne oblicze Robin Hooda. Las Sherwood staje się o wiele bardziej mroczny, zaś bohater Robin Hood wcale nie jest już taki kryształowy. Stan: bardzo dobry.

7. Głośniej. Rozmowy z pisarkami - Agnieszka Drotkiewicz, Anna Dziewit-Meller - zawiera serię wywiadów z dziesięcioma kobietami-ikonami polskiej literatury, kultury, sztuki i obyczajowości. Stan: bardzo dobry. - WYMIENIONA z Justyną z freeleserka.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz