poniedziałek, 20 marca 2017

#KlasykaDlaSmyka - marcowe szaleństwo

Dziś dwudziesty dzień miesiąca, a to oznacza, że przyszedł czas na kolejne podsumowanie akcji #KlasykaDlaSmyka. To niesamowite, ale w marcu udało się zebrać jeszcze więcej książek, a co za tym idzie - większa ilość Domów Dziecka otrzyma przepiękne pakiety. 


Już o tym pisałam, ale przypomnę, że w blogosferze postanowili namieszać - Dagmara Sobczak, którą możesz poznać bliżej dzięki www.socjopatka.pl i Radek Osiński, prowadzący bloga www.osinskipoludzku.blogspot.com. W głowie Radka zakiełkował pomysł, aby rozczytać dzieciaki z Domów Dziecka. Stwierdził jednak, że warto by było do tego przedsięwzięcia zwerbować jakąś sympatyczną duszyczkę z głową pełną pomysłów. Nic zatem dziwnego, że padło na Dagmarę, bo to dziewczyna petarda. Jako duet rozhulali pół blogosfery, wydawnictwa, ale także ludzi dobrej woli. 

Już w lutym wydawało mi się, że efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Pakiety książkowe pojechały bowiem do ośmiu Domów Dziecka. Dziś nie mogę zebrać szczęki z podłogi, ponieważ okazało się, że marcowe rozdanie jest jeszcze bardziej spektakularne. W sumie zostało zebranych 17 pakietów! Teraz oddajemy pałeczkę Tobie - w komentarzach pod tym wpisem możesz zaproponować, do którego Domu Dziecka pojedzie paczuszka pełna nowych książek. 

A teraz czas na fotograficzną dokumentację. Przed Tobą naprawdę pokaźna kolekcja!

Pakiet nr 1. Już pierwszy pakiet wygląda imponująco. To aż 25 książek poradowanych przez Gabrielę z bloga Wyrodna oraz jej rodzinę i przyjaciół.


Pakiet nr 2. Książki podarowane przez księgarnię Nieprzeczytane. A to wszystko dzięki Klaudii z bloga Z książką do łóżka
Pakiet nr 3. Książki od księgarni Selkar, które pozyskały Kamila i Iga - autorki bloga Z naciskiem na szczęście. Dziewczyny do paczki dołożyły także pozycje od siebie: dwie książki Makuszyńskiego, Świat roślin, 1000 powodów, aby bawić się w amora oraz Przygody Tomka Sawyera.Pakiet nr 4. Dziesięć książeczek od Gabrysi z bloga Gabriela Deda.
Pakiet nr 5. Dziesięć książek darowanych przez Małgosię z bloga Matczyne Fanaberie.


Pakiet nr 6. Dzięki Małgosi z bloga Matczyne Fenaberie książki postanowiło podarować również wydawnictwo Zakamarki.Pakiet nr 7. Duży zestaw książek dla małych i dużych od Grupy Wydawniczej Foksal, którą pozyskała dla nas także Małgosia.


Pakiet nr 8. Ofiarowany przed wydawnictwo Muza, również dzięki Małgosi z bloga Matczyne Fanaberie. 


Pakiet nr 9. Od Marty z bloga Zafascynowana życiem. To książki darowane przez uczniów jednej ze szkół podstawowych.
Pakiet nr 10. Od Małgosi i od Jasia z bloga Jaśkowe klimaty.


Pakiet nr 11. Od Wydawnictwa Adamada, które pozyskała dla nas również Małgosia z bloga Jaśkowe klimaty. 


Pakiet nr 12. Darowany od wydawnictwa Bis, które również pozyskała dla nas ta sama Małgosia.


Pakiet nr 13. Książeczki darowane przez wydawnictwo Skrzat, które pozyskała dla akcji również Małgosia.


Pakiet nr 14. Zestaw książek darowany przez pojedynczych darczynców: Mariusz Grubiński, Psychomologia, Magdalena Jukiewicz-Konieczko, Paweł Maj, Renata Klamerus-autor Magazyn Literacki KSIĄŻKI, Dreams wydawnictwo, Publicat S.A. Grupa Wydawnicza, Księgarnia TaniaKsiazka.plWydawnictwo Videograf. Ta paczka pójdzie do 2 domów dziecka.

Pakiet nr 15. A te książeczki przyszły od Moniki z bloga Niemiecki z pasją.

Pakiet nr 16. Przygotowany przez Księgarnię Kangurek oraz Martynę i Magdę z bloga Sasanki.


Pakiet nr 17. Książki od wydawnictwa Bajkopis, które pozyskała dla nas Małgosia z bloga Jaśkowe klimaty.Jeśli też chciałbyś/chciałabyś się przyłączyć do akcji #KlasykaDlaSmyka, to gorąco zapraszam na facebookowe wydarzenie: Klasyka dla Smyka. Znajdziesz tu regulamin akcji oraz wszelkie potrzebne informacje. Tu też możesz poznać bliżej organizatorów i ambasadorów lub zadać pytanie w razie jakiś wątpliwości.

Dodam jeszcze, że do pakietów książek, które zostaną rozsyłane do Domów Dziecka, zostanie dołączony spersonalizowany list. Papeterię do niego zaprojektowała utalentowana Yummy Mummy Ideas.


Akcja #KlasykaDlaSmyka potrwa jeszcze do końca kwietnia, zatem można jeszcze się do niej przyłączyć!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz