sobota, 4 lutego 2017

Klasyka dla Smyka - Rozczytajmy Domy Dziecka

Jako matka popełniłam wiele błędów. Ale jedno udało mi się na pewno - zaszczepiłam moim córkom miłość do czytania. A gdy ziarnko zostało zasiane, to nie pozostaje mi nic innego jak je podlewać i pielęgnować, aby wyrosła z niego przepiękna roślina - dziewczęta oczytane i elokwentne. Ale są na świecie dzieciaki, które nie znają smaku książki czytanej na dobranoc. To między innymi maluchy z Domów Dziecka. I wtedy do akcji wkraczają ludzie, którzy chcą ten czytelniczy ogień rozpalić. 

Głównymi bohaterami są Radek z bloga www.osinskipoludzku.blogspot.com i Dagmara, znana w sieci jako autorka bloga www.socjopatka.pl. To oni postanowili położyć kamień węgielny pod akcję "Klasyka dla Smyka" i chyba sami nie wiedzą w co się wpakowali, ponieważ poza mną włącza się do niej coraz większa liczba blogerów i książkoholików. Radek i Daga będą to musieli wszystko ogarnąć i z całego serca życzę im, żeby mieli roboty po uszy, bo to będzie oznaczało pełen sukces.

O co chodzi? "Klasyka dla Smyka" ma na celu rozbudzenie czytelniczego ducha w maluchach z Domów Dziecka. Raz w miesiącu wybrana zostanie jedna placówka, która otrzyma pakiet książek przeznaczonych specjalnie dla dzieci w różnym wieku. Brzmi świetnie, prawda? 

A zatem - przyłącz się do nas! Jeśli jesteś blogerem - zostań ambasadorem. Regulamin jest bardzo prosty. Bloger-ambasador w ustalonym dla wszystkich terminie wstawia u siebie na bloga tekst z opisem akcji. Tekst musi się pojawić 20 dnia każdego miesiąca. Poza tym może udostępniać u siebie teksty co miesiąc, kiedy ma ochotę albo tylko jednorazowo. Decyzja należy do niego. 

Jeśli prowadzisz księgarnię lub pracujesz w wydawnictwie - zostań sponsorem i podaruj odrobinę książkowego nieba dzieciakom. Po prostu odpal e-maila i wyślij wiadomość na adres: socjopatka@socjopatka.pl albo rgabinek@gmail.com.

Jeśli zaś chcesz pomóc nam tak po prostu - udostępnij informację o akcji "Klasyka dla Smyka" na swoim profilu w mediach społecznościowych. Pomóż dotrzeć do jak największej liczby osób. 

Możesz także wziąć udział w zbiórce książek lub taką zorganizować. Pełen regulamin znajdziesz na Facebooku pod adresem: #KlasykaDlaSmyka

W skrócie wygląda to następująco:

1. Zbiórkę książek, w ramach akcji #KlasykaDlaSmyka, może przeprowadzić każdy. Jeżeli przeprowadzasz taką zbiórkę – koniecznie poinformuj o tym organizatorów.

2. Podczas zbiórki zbieramy tylko NOWE książki. Nie chcemy urazić ani zasmucić dzieci z Domów Dziecka. Nie chcemy, żeby pomyślały, że dostają coś, czego ktoś inny już nie chce.

3. Jeżeli decydujesz się na przeprowadzenie zbiórki (w szkole, w pracy, gdziekolwiek), bierzesz na siebie odpowiedzialność za kilka rzeczy:

A. Za jakość książek, które zostaną wysłane.

B. Za przesłanie nam zdjęcia (do 18 dnia każdego miesiąca), książek, które udało się zebrać – zdjęcie będzie wykorzystywane na blogach organizatorów i ambasadorów do wpisów w ramach akcji.

I co Ty na to? Mam nadzieję, że już wkrótce dołączysz do akcji!

Szczegóły znajdziesz na FB: Klasyka dla Smyka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz