poniedziałek, 20 lutego 2017

Jest moc! Pierwsze efekty akcji #KlasykaDlaSmyka


Jestem w mega pozytywnym szoku! Jest wśród nas nie tylko duże grono książkoholików, ale także osób, które chcą pomagać innym. Akcja #KlasykaDlaSmyka, której Szefowa Podwórka jest jednym z ambasadorów, cieszy się wielkim zainteresowaniem. Dziś 20 lutego, więc czas na pierwsze podsumowanie. Ja jestem pod wielkim wrażeniem ilości zebranych książek i mam nadzieję, że to dopiero początek tego, co się będzie działo. 

Jeśli jeszcze nie wiesz, to śpieszę donieść, że sprawcami tego całego zamieszania są - Dagmara Sobczak, którą możesz poznać bliżej dzięki blogowi www.socjopatka.pl i Radek Osiński, prowadzący bloga www.osinskipoludzku.blogspot.com. Ta dwójka postanowiła sprawić przyjemność dzieciakom z Domów Dziecka. Skrzyknęli zatem całkiem sporą grupę ludzi, którzy kochają książki i chcą zarazić swoją pasją dzieciaki, którym w życiu nie wszystko potoczyło się tak, jak powinno. 

Początkowo, gdy nikt jeszcze nie był w stanie ocenić rozmachu akcji, w planach było obdarowanie jednego Domu Dziecka w miesiącu. Odzew był jednak tak duży, że już w pierwszym miesiącu wiadomo, że ze zgromadzonych książek można spokojnie stworzyć co najmniej kilka pakietów. Co więcej, to właśnie czytelnicy blogów-ambasadorów mogą w komentarzach zgłaszać konkretne placówki. Gorąco do tego zachęcam!

A teraz czas na fotograficzną dokumentację. To naprawdę imponujące jak dużo książek udało się zgromadzić w ciągu zaledwie kilkunastu dni!

Karolina Mos, autorka bloga www.naszebabelkowo.pl, zebrała taką oto piękną górę książek, na szczycie których pojawił się napis "love". Bo kochać w życiu można wiele osób i rzeczy. Książki są jedną z nich.W odmętach internetów kryje się inspirująca grupa książkoholików "Przeczytaj i Podaj dalej", która pod wodzą Magdy Erbel rozwaliła system. Ekipa postanowiła bowiem zorganizować błyskawiczną zbiórkę pieniędzy, a następnie kupili za to gigantyczną ilość książek. Dodam, że Magda prywatnie prowadzi przepięknego bloga www.savethemagicmoments.pl.


Bardzo ciekawy pakiet książek trafi do wybranego Domu Dziecka dzięki Kasi Berskiej, autorce bloga www.yellowpear.pl. Kasi bowiem udało się pozyskać sponsora, który woli pozostać anonimowy. 


Młodsze dzieciaki z pewnością ucieszą się z książek i malowanek, które trafią do nich dzięki Asi z bloga www.mynaswoim.pl. Asia razem ze swoją mamą kupiły książeczki i kolorowanki przeznaczone właśnie dla maluchów. Bo miłości do książek warto uczyć od pierwszych lat!

:)

A taki pakiet książek przechowuje u siebie aktualnie Radek. Magdalena Jurczyk ufundowała zestaw Alfreda Szklarskiego, Mariusz Grubiński jest odpowiedzialny za "Małego Księcia", Agnieszka Banasik z Bocian drogę zgubił podarowała "Opowieści z Narnii", Kamila A. Paszelke z Psychomologia również "Opowieści z Narnii" i "Karolcie", Zafascynowana życiemu fundowała "Sposób na Alcybiadesa", "Dzieci z Bullerbyn" i "Most do Terabithi", Anna Chomiak z Nieidealnaanna -14 bajek, legend, wierszy, w tym choćby wspaniały La Fontaine, a Radek dorzucił "Trzech muszkieterów". Robi wrażenie, prawda?


Na koniec fotograficznej prezentacji - książki od wydawnictwa Publicat S.A. Grupa Wydawnicza. Trafią one do dzieciaków dzięki zaangażowaniu Małgosi Śmiechowicz z bloga www.matczynefanaberie.pl.Ja jestem pod wielkim wrażeniem ilości zebranych książek i zainteresowania, którym cieszy się #KlasykaDlaSmyka. Bo trzeba przyznać, że można pomagać na wiele różnych sposobów. Dzięki takiej dobrej duszyczce - Yummy Mummy Ideas - powstał projekt papeterii, która będzie dołączana do każdego pakietu książek. 

Jeśli też chciałbyś/chciałabyś się przyłączyć do akcji #KlasykaDlaSmyka, to gorąco zapraszam na facebookowe wydarzenie: Klasyka dla Smyka. Znajdziesz tu regulamin akcji oraz wszelkie potrzebne informacje. Tu też możesz poznać bliżej organizatorów i ambasadorów lub zadać pytanie w razie jakiś wątpliwości. 

Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, że to wspaniała akcja, do której warto dorzucić cegiełkę, to powiem Ci, że nawet moje córki postanowiły się przyłączyć. Mają zaledwie trzy i pięć lat, a już wiedzą, że czytanie książek to fantastyczna sprawa i chcą, aby każde dziecko na świecie miało taką możliwość.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz