czwartek, 1 grudnia 2016

Szefowa recenzuje: 3D Magic

Tak się złożyło, że w krótkim odstępie czasu od testowania gry "Rybek Nie-Na-Żarty" miałam okazję poznać w praktyce inny produkt ze stajni Epee. Tym razem mogłam przetestować zestaw kreatywny skierowany dla dzieci powyżej szóstego roku życia - 3D Magic (Fabryka 3D). To naprawdę ciekawe wykorzystanie technologii światła UV. Dobry prezent dla dzieci, które lubią projektować lub składać modele. Tu potrzebna będzie cierpliwość...

Aby zacząć zabawę z Fabryką 3D przede wszystkim potrzebny wam będzie zestaw startowy. Oczywiście spośród wszystkich oferowanych przez Epee ten będzie miał najwyższą cenę, ale zawiera lampę UV, która utwardzi projekty, więc jest niezbędny. Poza lampą zestaw zawiera także trzy żele, trzy foremki 3D (rybę, żółwia i psa), trzy szablony (most, samochód i odrzutowiec) oraz dwie podkładki na wykonanie własnych pomysłów. Macie zatem wszystko co jest potrzebne, aby rozpocząć tworzenie żelowych projektów. 

Teraz wystarczy, że wybierzecie szablon i wypełnicie jego kontury żelem. Jest on dość gęsty, więc możecie na jednym szablonie używać różnych kolorów i nie wymieszają się ze sobą. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to połączenie wszystkich linii projektu. Zdecydowanie ułatwi to późniejsze zdejmowanie go z szablonu. Jeśli zdarzy wam się nałożyć nieco za dużo żelu, wystarczy usunąć nadmiar np. patyczkiem do uszu ;) Projekt gotowy? Czas zatem włożyć go do lampy UV. W środku znajdziecie prowadnice w poziomie lub pionie w zależności o wielkości szablonu. Następnie trzeba zamknąć dokładnie pokrywkę i włączyć guzik "timer". Jeśli pokrywa została zamknięta prawidłowo, to lampka przy guziku zacznie migać. To znaczy, że wasz projekt zaczyna się utwardzać. Będzie to trwało około mniej więcej pięć minut. Gdy lampka zgaśnie, możecie wyjąć szablon z lampy. Czasami, gdy stworzenie figurki wymaga dużej ilości żelu, będziecie musieli zafundować jej ponowną kąpiel w promieniach UV. Na koniec wystarczy zdjąć ją delikatnie z formy.Jeśli będziecie chcieli wykonać projekt, który składa się z kilku elementów, to nie jest to żadnym problemem. Najpierw wykonujecie i utwardzacie kolejne części. Zdejmujecie je z szablonu i łączycie za pomocą odrobiny żelu. Model musi ponownie posiedzieć kilka minut w lampie, ale dzięki temu zastygnie żel, który łączy wszystkie elementy. I voila!Tak jak wspomniałam, do zabawy zestawami 3D Magic będzie potrzebne trochę czasu i cierpliwości. Po pierwsze na zrobienie projektu. Do wyciśnięcia żelu trzeba się trochę przyłożyć, ale może to i dobrze, ponieważ małe są szanse, że nałożymy za dużo. Do tego musimy doliczyć te magiczne pięć minut na utwardzenie projektu. Fabryka 3D to dobry pomysł na prezent dla dzieci z zacięciem do tego typu prac artystycznych, precyzyjnych i lubiących dbałość o szczegóły. Ale muszę wam powiedzieć, że efekty mogą być naprawdę ekstra. Dziewczynki mogą sobie na przykład wyczarować piękne motyle, które można potem zawiesić w pokoju. Chłopcy z pewnością chętnie wykonają model dinozaura. Podkładki do autorskich projektów dają nam nieograniczone możliwości. Możemy stworzyć, co tylko podpowie nam wyobraźnia.

Poza zestawem startowym Epee zaproponowało również kilka zestawów tematycznych oraz mini zestawy uzupełniające z samymi żelami. Uwaga! Jeśli wasze dziecko zakocha się w Magic 3D, to na pewno szybko będziecie musieli dokupić chociażby same żele.

Zestaw startowy zawiera:
  • lampę UV
  • 3 tubki z żele m
  • 3 foremki 3D (rybka, żółw, pies) 
  • 3 szablony (most, samochód, odrzutowiec) 
  • 2 szablony do realizacji własnych pomysłów 
  • instrukcja obsługi
Koszt: Średnia cena to 130-160 zł

Producent: Epee

Nasza ocena: 8/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz