środa, 14 grudnia 2016

Prezent pod choinkę: Pomysły dla ucznia

Liczyłam na to, że dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia będę miała już prezenty skompletowane i wysłane te, które tego wymagają. Ale niestety, w tym roku jeszcze nie udało się wszystkiego ogarnąć perfekcyjnie. Jeśli Wy jeszcze nie macie wszystkich prezentów, a na Waszej liście są dzieciaki w wieku szkolnym, to mam dla Was kilka propozycji na choinkowe podarki.

Ja jestem gorącą zwolenniczką prezentów, które będą rozwijać kreatywną stronę dziecka. Szczególnie, że rozwój manualny sześcio- czy ośmiolatków jest już całkiem zaawansowany i małe rączki potrafią zrobić dużo rzeczy wymagających precyzji. Dlatego wszystkim polecam zestawy, które będą wpływać pozytywnie na artystyczną część duszy małego człowieka. Już w zeszłym roku dzieciaki w wieku szkolnym oszalały na punkcie koralików i pixeli łączonych na wodę. Tym prostym sposobem powstają małe dzieła sztuki i figurki, którymi później można bawić się na co dzień. Mowa oczywiście o zestawach Beados i Qixels od firmy Cobi. Dla dziewczynek dedykowane są Beados. To kolorowe koraliki i kryształki. Z kolei chłopcy mogą tworzyć za pomocą pixelków Qixels. Wystarczy ułożyć wzór na podkładce, spryskać go wodą i voila! Elementy połączą się. Dla większej frajdy firma Cobi proponuje w tym roku zestawy Qixels 3D, pozwalające wykonywać figurki w trójwymiarze. Jakiś czas temu miałam okazję zrecenzować dla Was Fabrykę 3D, czyli zestaw startowy Magic 3D od Epee. To zabawa żelem, który następnie utwardzamy w specjalnej lampie UV. Możemy tworzyć figurki i budowle na szablonach lub wykonać swoje autorskie projekty. Magic 3D wymaga precyzji i skupienia, ale efekt jest wart chwili cierpliwości. Więcej o Fabryce 3D możecie przeczytać tutaj: Szefowa recenzuje: Magic 3DA może macie ochotę na dwa w jednym, czyli coś do zabawy i praktycznego jednocześnie? Jeśli tak, to mam dla Was ekstra propozycję. Lampkę nocną z wizerunkiem Minionka, którą dziecko musi wykonać samodzielnie z puzzli 3D. Trójwymiar jak widać staje się ostatnio coraz bardziej popularny, ale nie ma się co dziwić. Minionki od kilku lat cieszą się niesłabnącą sympatią, dlatego motyw ten zachwyci chyba każde dziecko. Puzzle po ułożeniu wystarczy nałożyć na specjalną podstawkę z wbudowaną lampką. Można ją włączyć i wyłączyć nie tylko za pomocą przycisku, ale także klaśnięciem w ręce.Niemal wszystkie dzieci uwielbiają klocki i należy się z tego cieszyć. Budowanie rozwija zdolności manualne, ale także kreatywność i wyobraźnię. Obecnie można kupić klocki już nawet do półrocznego malucha. Im dziecko starsze, tym większe jest nasze pole manewru. Oczywiście najbardziej popularne są klocki LEGO, które mają swoją tradycję i są zawsze trafionym prezentem. Wydaje mi się jednak, że rynek klocków jest wciąż nienasycony. Gdy pojawią się kolejne propozycje, mam wrażenie, że już nic nowego nie da się wymyślić. A jednak! W ostatnim czasie na sklepowych półkach pojawiło się sporo klocków konstrukcyjnych, które dają dzieciakom nowe możliwości. 

Zacznijmy od świecących klocków Laser Pegs. To kolorowe, półprzezroczyste elementy konstrukcyjne, które są kompatybilne np. z klockami LEGO. Część klocków Laser Pegs posiada wbudowane diody LED, dzięki czemu nasze konstrukcje mogą zaświecić. Jak zapewnia producent, diody będą święcić aż 11 lat, także nie ma obaw, że szybko pożegnamy się z podświetleniem naszych modeli. Niemal wszystkie zestawy Laser Pegs dają nam możliwość zbudowania kilku modeli z jednego pakietu klocków. Frajda budowana na długie godziny zapewniona. 

Z Cypru dotarły do nas klocki konstrukcyjno-inżynieryjne Engino. Opatentowany system 17 elementów pozwala na nieograniczone możliwości łączenia ich w każdej płaszczyźnie 3D. Podobnie jak w przypadku Laser Pegs, twórcy Engino proponują nam zestawy, z których da się stworzyć wiele modeli. Możecie znaleźć nawet takie, w których z jednego pakietu można zbudować nawet 120 różnych pojazdów! Niektóre zestawy zawierają także silniczek zasilany bateriami, co pozwoli wprawić modele w ruch. Idealna propozycja dla małych inżynierów. 

Ciekawą propozycją są na pewno klocki konstrukcyjne Zoob, które wyróżniają się na tle pozostałych. Mają one zupełnie nowatorski system łączenia. Pięć rodzajów klocków łączy się na dwadzieścia różnych sposobów. Dzięki temu możemy tworzyć niesamowite przestrzenne modele, ale także bawić się nimi później. Zooby rozwijają umiejętności motoryczne i stymulują pojmowanie przestrzeni. To propozycja dla tych, którzy chcą pod choinką dać coś oryginalnego. 

Mam nadzieję, że w tym ostatnim prezentowym rzucie znajdziecie coś dla dzieci, które będziecie mieć okazję obdarować z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Ja już nie mogę się doczekać aż moje córki otworzą paczki, które znajdą pod choinką w Wigilię. Widok tych uradowanych buziek będzie najpiękniejszym widokiem tego wieczoru. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz