wtorek, 15 listopada 2016

Z biblioteki Szefowej: Seria małego przedszkolaka

W naszym domu magiczną godziną jest 19:00. Dziewczynki są wykąpane i już po kolacji. Idziemy umyć zęby, żeby w nocy nie zalęgły się w nich robaki. A potem ostatni obowiązkowy punkt programu - wieczorne czytanie. Od dłuższego czasu naszym hitem są książki wydawnictwa Egmont "Seria małego przedszkolaka", stworzone na podstawie popularnych bajek telewizyjnych. 

Przeniesienie przygód postaci z bajek telewizyjnych na papier było według mnie doskonałym posunięciem. To świetny sposób na zachęcenie małego człowieka do regularnej lektury. Dzieci lubią to, co już znają. A skoro znają Myszkę Miki czy kucyki Pony z telewizji, to na pewno równie chętnie posłuchają bajki czytanej przez mamę lub tatę. Moje córki co wieczór przynoszą mi kilka książek, które chciałyby "przeczytać" i zawsze wśród nich znajduję coś z "Serii małego przedszkolaka". Matylda jest fanką Maszy i Niedźwiedzia, więc o przygodach niesfornej dziewczynki czytamy co najmniej dwa razy w tygodniu.
Na każdej stronie znajduje się dość duża grafika, która obrazuje czytany przez rodzica tekst. Możecie zatem zachęcić swoje dziecko, aby opowiedziało Wam co widzi i wyobraziło sobie, co mogło się w danym momencie historii wydarzyć. Nam czasami niepotrzebny jest w ogóle tekst pod obrazkiem, ponieważ dziewczynki na podstawie obrazków snują własną historię. Nawet Matylda, która ma niespełna trzy lata. Pomaga jej to rozwijać zasób słów i uczy budować złożone zdania w poprawny sposób. Dla samego rodzica czytanie bajek z tej serii również jest przyjemne. Na każdej stronie znajduje się co najwyżej kilka wersów, więc dziecko nie będzie nas poganiać przewracaniem stron. 

W Serii Małego Przedszkolaka znajdziecie przygody m.in. Maszy i Niedźwiedzia, Elzy i Anny, Barbie, Smerfów, Złomka i Zygzaka McQuinna czy Kubusia Puchatka. Książeczki oprawione są w twardą okładkę, którą zdobią kolorowe grafiki.

Szefowa podwórka i jej małe pomocnice gorąco polecają!

Wydawnictwo: Egmont
Seria wydawnicza: Seria małego przedszkolaka
Oprawa: twarda
Dla kogo: dzieci 2-7 lat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz